Orbit motor 32mm, 151H1004 OMH315
Varenummer:
151H1004
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Seal kit OMH
Varenummer: 151H1100
Brand Name
White
C
G 1/4 BSP
Continuous power max.
12.5 kW
Continuous rotation max.
235 rpm
D
G 1/2 BSP
Displacement
314.9 cm3
Drainport
G 1/4 BSP
Holes circle
106.4 mm
Intermittent Effect Max.
14 kW
Intermittent Rotation speed Max.
285 rpm
Intermittent Torque Max.
670 Nm
L
186,8 mm
L1
43,5 mm
Mounting flange
SAE-A4 Magneto
Number of mounting holes
4
Oil viscocity recommended
20 - 75 cSt
Port position
Side
Pressure continous max.
200 bar
Pressure drop continuous max.
135 bar
Pressure intermittent max.
225 bar
Pressure peak max.
250 bar
Recess
82,5 mm
Sealing material
NBR
Shaft diameter
32 mm
Shaft keyway
10,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Torque continuous max.
590 Nm