12GS27FPFL
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
3 varianter
Valgt variant:
12GS27FPFL
3/4" Insert - ø27mm indv. - Poclain
Specifications
Dimensions and shipping
A
91 mm
Angle
0 °
B
40 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
Diameter flange
27 mm
Fits to
Poclain®
Flange
n.a. "
Flange SAE/DIN
Poclain
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/4 "
Material
Steel
Model code
12GS-27FPFL
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Surface treatment
TuffCoat™
X
27 mm
Package size
Barcode
252812
Gross weight
0,51 Kg
Net weight
0,51 Kg
Country of origin
CZE
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Heavy series flange for Poclain machines.
Product datasheet
Others has been looking for
3/4" Insert - (20S) M30x2 female
Partnumber:
12GS20FDHORX
Package size:
40 st
Min. order quantity is:
3/4" Insert - 1" SAE6000 flange - Caterpillar®
Partnumber:
12GS16FLC
Min. order quantity is:
3/4" Insert - 3/4" BSP female
3/4" Insert - 3/4" BSP female
12GS12FBSPORX
10 st
3/4" Insert - 3/4" SAE3000 flange - 90° 150mm drop
12GS12FL90-150
Presskoppling GS 22B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
12GS12FLC22-016
Presskoppling GS 30B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
12GS12FLC30-022
Presskoppling GS Rak, Ø 3/4'', Utv-G 1''
12GS16MBSPP
3/4" Insert - 1" BSP female - 45° - AISI316
4041-16-12-SY
3/4" Insert - 3/4" BSP female - 90°
12GS12FBSPORX90
5 st
3/4" Insert - (25S) M36x2 male
3/4" Insert - (25S) M36x2 male
12GS25MDH
3/4" Insert - (20S) M30x2 male
3/4" Insert - (20S) M30x2 male
12GS20MDH
Presskoppling GS Rak, Ø3/4'', Utv-G 3/4'', Rock Breaker
12GS12MBSPP-RB
3/4" Insert - 3/4" BSP male
3/4" Insert - 3/4" BSP male
12GS12MBSPP
3/4" Insert - 3/4" BSP female - 45° - AISI316
4041-12-12-SY
3/4" Insert - 1" BSP female
3/4" Insert - 1" BSP female