12GS25FDHORX
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
12GS25FDHORX
3/4" Insert - (25S) M36x2 female
Accessories (1)
3/4" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP
Varenummer:
12GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
107,4 mm
Angle
0 °
B
56,4 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter pipe
25 mm
H
46 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/4 "
Material
Steel
Model code
12GS-25FDHORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm
Working Pressure
42 MPa