12GS20FDHORX45
Package size:
50 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
12GS20FDHORX45
Presskoppling GS 45°, Ø3/4'', Inv-M30-DKO-20S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
160,9 mm
Angle
45 °
B
109,9 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
3/4"
Diameter pipe
20 mm
E
29,8 mm
H
36 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/4 "
Material
Steel
Model code
12GS-20FDHORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
105 - 115 Nm