12GS12FLC22-016
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
12GS12FLC22-016
Presskoppling GS 22B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
Specifications
Dimensions and shipping
A
143 mm
Angle
22 °
B
92 mm
Brand Name
Gates
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter flange
41.3 mm
E
16 mm
Fits to
Caterpillar®
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
K
41,3 mm