NH3025/12100
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
69 variants
Chosen variant:
NH3025/12100
Double acting cylinder NH30-SD-25/12x100-S
Spare parts (1)
Seal kit for NH30-25/12
Partnumber:
REP-NH02512
Specifications
Dimensions and shipping
A
170 mm
A1
39 mm
Area piston pull side
3.78 cm2
Area piston push side
4.91 cm2
B
137,5 mm
Brand Name
LJM
C
25 mm
D
25 mm
Diameter inner cylinder
25 mm
Diameter rod
12 mm
Diameter spherical bearing
12 mm
E
43,5 mm
Eye width cylinder
15 mm
F
G 1/4 BSP
Model code
NH30-SD-25/12x100-s
Mounting dimension
270 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
100 mm
Thread
G 1/4 BSP
Top eye width
15 mm
d
12 mm