FXRSW15LR12DK
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
4 varianter
Valgt variant:
FXRSW15LR12DK
Banjo - ø15L x 1/2" BSP with DK metal seal
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
15 mm
L
27 mm
L1
35 mm
L2
21 mm
L3
43 mm
L4
19,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-RSW-15LR-DK-B-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
30 mm
S2
27 mm
S3
27 mm
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Thread outer
G 1/2 BSP
d1
15 mm
d2
26 mm
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
deu
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Banjo - ø15L x 1/2" BSP med DK tætning
Product datasheet
Frequently bought together with
Reduktion - 1/2" BSP x 1/4" BSP indv - WD pakning
Partnumber:
RI1/2WD1/4
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
Reduktion - 1/2" BSP x 3/8" BSP indv - WD pakning
Partnumber:
RI1/2WD3/8
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
Reduktion - 1" BSP x 1/2" BSP indv - WD pakning