20GS38FDHORX90
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
20GS38FDHORX90
Presskoppling GS 90°, Ø1.1/4'', Inv-M52-DKO-38S
Tillbehör (2)
Presshylsa GS 1 1/4'', 4W
Artikelnummer:
20GS1F-4
Presshylsa 1 1/4'', 6W för GS-stolpe
Artikelnummer:
20GS1F-6
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
180,5 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
109,4 mm
DN
32 mm
Diameter rör
38 mm
E
87 mm
H
60 mm
Modell kod
20GS-38FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1.1/4 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
290 - 310 Nm
Förpackningsstorlek
Streckkod
200608
Bruttovikt
1,52 Kg
Nettovikt
1,52 Kg
Ursprungsland
CZE
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Köps ofta tillsammans med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 3/4''
RI-114-34ED
20 st
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
EFG3K-20
30 m
30 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Lång
15 st
1.1/4" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C