XGE12SMO
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
XGE12SMO
Adapter 12S, M18x1.5 OR ISO6149 Port
Tilbehør (1)
Skärring 12LS
Partnumber:
DPR12LS
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
12 mm
Dimension i
14 mm
Gevind T
M18x1,5
Gevind udvendig metrisk
M18x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
38,5 mm
L1
47,5 mm
L2
17 mm
Materiale
Steel
Model kode
FI-GE-12SM-OR-B-W3
Mærke navn
Stauff
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
24 mm
S2
24 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
70 Nm
Tryk maks.
630 bar
Vinkel
0 °
d1
12 mm
d2
8 mm
i
14 mm