TSLK60603PA
Förpackningsstorlek:
1 set
Minsta beställningskvantitet:
1 set
SE ANDRA VARIANTER
23 varianter
Utvald variant:
TSLK60603PA
Heavy clamp ø60.3 - Black PA - DIN 4 Heavy
Accessories (3)
Stackbolt - M12x82 - DIN 4 Heavy - ZiNi
Partnumber:
AF6S
Hexagon head bolt - M12x100 - DIN 4 Heavy - ZiNi
Partnumber:
AS6S
Safety locking plate - DIN 4 Heavy - ZiNi
SIP6S
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
D1
60,3 mm
Diameter pipe
60,3 mm
H
89 mm
L1
115 mm
L2
90 mm
Material
Polyamide
Model code
6060.3-PA
Number of bolts
2
S
2 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Torque tightening
40 Nm
Type
Profiled
Width
45 mm
Package size
Barcode
445073
Gross weight
0,10 Kg
Net weight
0,10 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Heavy series pipe clamp.
3D-file
Links
Product catalog
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Product catalog
Others has been looking for
Rörklamma Ø65mm, DIN3015-2 Tunga Serien, Polypropylen
TSLK6065PP
Package size:
20 par
Rörklamma Ø12mm, DIN3015-2 Tunga Serien, Polypropylen
TSLK3012PPG
20 par
Svetsplatta 37.8-70mm, DIN3015 Tunga Serien
SPAL6S
20 st
Rörklamma Ø38mm, DIN3015-2 Tunga Serien, Aluminium