SPAL60603ALDPALAS
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
27 variants
Chosen variant:
SPAL60603ALDPALAS
Rörklamma Komplett Ø60.3mm, DIN3015 Tunga Serien, Aluminium
Specifications
Dimensions and shipping
A
10 mm
B
54,5 mm
Brand Name
Stauff
C
109 mm
Color
Grey
D
116,5 mm
DIN size
4
Diameter pipe
60,3 mm
Dimension F
120 mm
E
140 mm
G
45 mm
Group Stauff
6S
H
45 mm
Material
Aluminium, Steel
Number of bolts
DIN 3015 part 2
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-40 °C
Torque tightening
12 Nm
Type
Profiled
Package size
Barcode
341567
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
Product information
Measure sketch
Product datasheet
Others has been looking for
Rörklamma Komplett Gummi Insats Ø40mm DIN3015 Tunga Serien
Partnumber:
RI6040PPR
Heavy clamp ø70 - Green PP - DIN 4 Heavy
Partnumber:
TSLK6070PP
1 par
Steel bolt DIN931 - 8.8 FZB
Steel bolt DIN931 - 8.8 FZB
AS5S
50 st
Insexskruv M6x90, Lätta Serien, Rostfri
IS7-RO
Rörklamma Komplett Ø22mm, DIN3015-2 Tunga Serien, Aluminium