SMBT-80-S-10-05-B12-O
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
SMBT-80-S-10-05-B12-O
Andningsfilter G3/4 10my backventil 0.35bar
Specifications
Dimensions and shipping
Airfilter fineness
10 my
Brand Name
Stauff
Diameter
80 mm
Filtration degree
10 my
Flow air nominal
450 lpm
Material
Steel
Model code
SMBT-80-S-10-05-B12-O
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-30 °C
Thread
G 3/4 BSP
Package size
Barcode
212799
Gross weight
0,302 Kg
Net weight
0,302 Kg
Country of origin
swe
Product information
Andningsfilter G3/4 10my BACKV
Product catalog
Links
Product catalog
Others has been looking for
Breather filter water absorb G1'' Length 3
Partnumber:
SAW1153G03A00P01
Min. order quantity is:
Andningsfilter G3/4 10my
Andningsfilter G3/4 10my
Partnumber:
SMBT-80-S-10-O-B12-O
Andningsfilter Gängad
Andningsfilter Gängad
SES-1
Andningsplugg G1/4 med filter i locket
MTSFA-1/4
Andningsfilter 10my 0.7 Bar
Andningsfilter 10my 0.7 Bar
SMBB-80-S-O-10-P3-B-S080-O
Pressurized filler breather 3/4" with filter - double valve
TMDV-DS/34
Andningsfilter 10my
Andningsfilter 10my
SMBB-80-S-O-10-O-C-S080-O
ANDNINGSFILTER 1/2 10my
ANDNINGSFILTER 1/2 10my
SPB-S-2-10-B08-A
SPB-P1-2-10-B12-A
Breathing filter 10my 80x200mm Bayonet Metal basket
SMBB-80-S-O-10-B0.35-B-S200-A
Metal breather,3/4 10 my and 0,7bar opening pressure
SMBT-80-S-10-10-B12-O
Air breather filter
Air breather filter
SA115G1L10
Andningsfilter 10my 47mm
Andningsfilter 10my 47mm
SMBB-47-S-10-O-C-S065-O
Oil filler and air breather filter thread version - Stauff SMBT
SMBT-80-S-10-05-B12-O
Bayonet Metal Filler Breather ZnNi Ø80mm 3 µm 80mm Basket
SMBB-80-S-O-03-O-C-S080-O
Andningsfilter G1 10my Ø80mm
Andningsfilter G1 10my Ø80mm