SCM-025W-P-I42-K25-S3G-100
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
26 variants
Chosen variant:
SCM-025W-P-I42-K25-S3G-100
Motor Sunfab 25cc, ISO 4-H, kil 25mm, ansl. 40'
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Sunfab
Contamination level max.
-/16/13 - ISO 4406
Continuous rotation max.
6300 rpm
Displacement
25.4 cm3
Holes circle
125 mm
Inlet
G 3/4 BSP
Material
Steel
Mounting flange
ISO 3019-2 ø100
Number of mounting holes
4
Oil viscocity recommended
20 - 43 cSt
Outlet
G 3/4 BSP
Port position
Rear
Pressure continous max.
350 bar
Pressure intermittent max.
400 bar
Pressure max.
400 bar
Recess
100,0 mm
Rotational speed max.
7000 rpm
Rotational speed min.
300 rpm
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Shaft diameter
25 mm
Shaft keyway
8,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Temperature max.
+82 °C
Package size
Barcode
382899
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
swe
Product information