OR16.3X2.4
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
19 variants
Chosen variant:
OR16.3X2.4
O-ring
If you order this item, then
will be ordered instead.
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
Diameter inner
16.3 mm
Material
NBR
Material thickness
2.4 mm
Shore
70
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C