OR12.3X2.4 SVENSK STD NBR70
…
Read more
Partnumber:
OR12.3X2.4
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
19 variants
Chosen variant:
OR12.3X2.4
O-ring
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
Diameter inner
12.3 mm
Material
NBR
Material thickness
2.4 mm
Shore
70
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
10 st
Barcode
156611
Gross weight
0,01 Kg
Net weight
0,01 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
OR12.3X2.4 SVENSK STD NBR70
Product catalog
Others has been looking for
O-ring passande Utv-G
O-ring passande Utv-G
Partnumber:
OR-12
Min. order quantity is:
1 st
O-ring 90S
O-ring 90S
OR8.73X1.78-N90
100 st
O-ring rubber cord 3.0mm
O-ring rubber cord 3.0mm