OFGE-10-06ED
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
30 varianter
Valgt variant:
OFGE-10-06ED
Adaptor 3/8 BSP x 1" ORFS
Specifications
Dimensions and shipping
A
43 mm
Angle
0 °
B
15,5 mm
Brand Name
FOR
CH
27 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
12 mm
F
1-14 ORFS
F1
G 3/8 BSP
Material
Steel
Pressure max.
400 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro zinc plated
T
14-15-16 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread outer
1-14 ORFS
Thread outer
G 3/8 BSP
Package size
Barcode
134153
Gross weight
0,11 Kg
Net weight
0,11 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
\ufeff
ORFS straight external threaded basic connector
External thread (BSPP)
With ED seal NBR Shore-A 85 \u200b\u200b+5/0
ISO 1179 - for threaded ports
Operating temperature -20° to +120°
Product datasheet
3D-file
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Others has been looking for
Adaptor 3/4 BSP x 1" ORFS
Adaptor 3/4 BSP x 1" ORFS
Partnumber:
OFGE-10-12ED
Package size:
Pipe end 1 ORFS
Pipe end 1 ORFS
Partnumber:
OFVKA-10
Adaptor 3/4 BSPx1 ORFS nut
Adaptor 3/4 BSPx1 ORFS nut
Adaptor 1/2 BSPx1 ORFS nut.
Adaptor 1/2 BSPx1 ORFS nut.
Adaptor 5/8 BSPx1 ORFS nut.
Adaptor 5/8 BSPx1 ORFS nut.
Adaptor 1 BSP x 1" ORFS
Adaptor 1 BSP x 1" ORFS
OFGE-10-16ED
Adaptor 1/2 BSP x 1" ORFS
Adaptor 1/2 BSP x 1" ORFS
ORFS welding Bush 10mm pipe
ORFS welding Bush 10mm pipe