MPH2504EDSAG1A10P01
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
MPH2504EDSAG1A10P01
Returfilter MPH 10my bypass 2.5bar G1 1/2" 592 L/min
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
By-pass valve
2.5 bar
Filtration
Absolute
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
592 lpm
H
502 mm
Pressure max.
10 bar
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Thread
G 1.1/2 BSP
Type
Tank-mounted
Package size
Barcode
381390
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ita
Product information
Returfilter MPH 250L/min, 10mic, bypass 2.5bar,