EGE30SR1ED
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
22 varianter
Utvald variant:
EGE30SR1ED
Stud fitting - ø30S indv x 1" BSP - o-ring seal
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
30 mm
Dimension i
18 mm
L1
50,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-EGED-30SR1-WD-BV-W3-DKO
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
41 mm
S2
50 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
T
G 1 BSP
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1 BSP
Thread inner metric
M42x2 MM
Thread outer
Torque tightening
310 Nm
d1
30 mm
d2
20 mm
i
18 mm
Förpackningsstorlek
10 st
Streckkod
316520
Bruttovikt
0,55 Kg
Nettovikt
0,55 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss