32GSM32FLHCFM90-120
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
32GSM32FLHCFM90-120
2" Coupling - 2" SAE6000 full flange - 90° 32GSM32FLHCFM90S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
264 mm
Angle
90 °
B
150 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
2"
DN
50 mm
Diameter flange
79.5 mm
E
120 mm
Flange
2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
2 "
K
79,5 mm
Material
Steel
Model code
32GSM32FLHCFM90S
O-ring
56,75X3,53 mm
Pressure max.
420 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
271 - 294 Nm