151H2003
Chosen variant:
151H2003
OMEW 125 Orbitmotor HPS taper ø35 1:10 CW
Continuous power max.
12 kW
Continuous rotation max.
475 rpm
Displacement
124.1 cm3
Holes circle
147.6 mm
Intermittent Effect Max.
15 kW
Intermittent Rotation speed Max.
695 rpm
Intermittent Torque Max.
340 Nm
L
115,4 mm
L1
17,4 mm
Pressure continous max.
200 bar
Pressure drop continuous max.
200 bar
Pressure intermittent max.
210 bar
Pressure peak max.
225 bar
Recess
82,55 mm
Shaft diameter
35 mm
Shaft keyway
6,0 mm
Torque continuous max.
320 Nm
Barcode
333805
Gross weight
9,86 Kg
Net weight
9,86 Kg
Measure sketch
Product catalog
Others has been looking for
XLS 80 Ø25mm SAE-A HPS
XLS 80 Ø25mm SAE-A HPS
151F0500
XL2 245 Ø32mm 4-hole 106.4
XL2 245 Ø32mm 4-hole 106.4
629AG00720A
Orbit motor OMP-X 125 - 25mm shaft - drainport
XLS 130 Ø25mm SAE-A HPS
XLS 130 Ø25mm SAE-A HPS
XLS 160 Ø25mm SAE-A HPS
XLS 160 Ø25mm SAE-A HPS