08G18MDL
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
08G18MDL
Coupling 1/2, M26x1,5 male 18L 8G-18MDL Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
58 mm
Angle
0 °
B
25,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
12 mm
Diameter pipe
18 mm
H
27 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/2 "
Model code
8G-18MDL
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Thread outer
M26x1,5
Working Pressure
35 MPa