06G15FDLORX90
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
06G15FDLORX90
Coupling 3/8, M22x1,5 fem. 15L 6G-15FDLORX90 Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
60,1 mm
Angle
90 °
B
32,2 mm
DN
10 mm
Diameter pipe
15 mm
E
42 mm
H
27 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
3/8 "
Material
Steel
Model code
6G-15FDLORX90
Pressure max.
385 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
52 - 58 Nm