05G10FDLORX90
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
17 varianter
Valgt variant:
05G10FDLORX90
Coupling 5/16, M16x1,5 fem.10L 5G-10FDLORX90 Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
58,6 mm
Angle
90 °
B
34,4 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter pipe
10 mm
E
36,5 mm
H
19 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
5/16 "
Material
Steel
Model code
5G-10FDLORX90
Pressure max.
385 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
33 - 38 Nm