05G10FDLORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
05G10FDLORX45
Coupling 5/16, M16x1,5 fem.10L 5G-10FDLORX45 Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
63,4 mm
Arbejdstryk
38,5 MPa
B
39,3 mm
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter rør
10 mm
E
17,1 mm
H
19 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
5G-10FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
5/16 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
33 - 38 Nm