GS2020PH90
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
22 varianter
Utvald variant:
GS2020PH90
1.1/4" Insert - 1.1/4" SAE6000 flange - 90°
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
165 mm
Angle
90 °
B
93,9 mm
Brand Name
Gates
Build height
90 mm
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter flange
54 mm
E
90 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
K
54 mm
Material
Steel
Model code
20GS-20FLH90M
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
130 - 143 Nm