FEGED06SM12WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
FEGED06SM12WD
Stud fitting - ø6S indv x m12x1.5 - o-ring seal
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
6 mm
Diameter pipe
6 mm
Dimension i
12 mm
L
27 mm
Material
Steel
Model code
VAD6MSWZN
Pressure max.
800 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S
17 mm
S1
17 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread inner metric
M12x1,5 MM
Thread outer metric
M12x1,5
d1
M14x1,5
d7
17 mm
i
12 mm
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
0,05 Kg
Netto vægt
0,05 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Indskruning - ø6S indv x m12x1.5 - o-ringstætning
Product datasheet
Andre kigger på
Indskruning - ø12L x 3/8" BSP - WD pakning
Varenummer:
FXGE12LR38WD
Min. bestillingsenhed er:
Indskruning - ø15L x 1/2" BSP - WD pakning
Varenummer:
FXGE15LR12WD
0 pcs
Indskruning - ø12L x 1/2" BSP
Indskruning - ø12L x 1/2" BSP
A12LR1/2X
0 pcs
Indskruning - ø12L x 1/2" BSP - WD pakning
FXGE12LR12WD
Indskruning - ø20S indv x 1/2" BSP
VA20SR1/2
Indskruning - ø12L x 1/4" BSP - WD pakning
FXGE12LR14WD
Indskruning - ø12S x 1/2" - WD pakning
FXGE12SR12WD
Indskruning - ø10L indv x 1/4" BSP - WD pakning
FEGED10LR14WD
Indskruning - ø15L indv x 1/2" BSP - WD pakning
FEGED15LR12WD
Indskruning - ø15L x 1/2" BSP
Indskruning - ø15L x 1/2" BSP
A15RLX
Indskruning - ø22L x 3/4" BSP - WD pakning
FXGE22LR34WD
Indskruning - ø12L indv x 3/8" BSP - WD pakning
FEGED12LR38WD
Indskruning - ø28L indv x 1" BSP - WD pakning