GS1620PH90
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
22 varianter
Utvald variant:
GS1620PH90
1" Indstik - 1.1/4" SAE6000 flange - 90°
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
134 mm
B
76,8 mm
Byggehøjde
90 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter flange
54 mm
E
90 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
54 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
16GS-20FLH90M
Mærke navn
Gates
O-ring
37,69X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Til løs kappe
Slangestørrelse
1 "
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
130 - 143 Nm
Vinkel
90 °
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,68 Kg
Netto vægt
0,68 Kg
Oprindelsesland
USA
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Anvendes i forbindelse med halv-flanger
Produkt datablad
Ofte købt sammen med
Profil ring t.1.1/4"SAE-flange 36,1x44,5x2,85
Varenummer:
WD11/4PH
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
1.1/4" kappe - kun Gates 4SH/4SP 6wire
Varenummer:
GS2010-6
Min. bestillingsenhed er:
1.1/4" kappe - kun Gates 4SH/4SP 4wire
GS2010-4
1.1/4" Hydraulikslange EFG6K - 420 bar - 4SH
20EFG6K
0 m
1 m
1.1/4" Hydraulikslange EFG5K - 350 bar - 4SH
20EFG5K
0 m
1 m
1.1/4" Hydraulikslange EFG4K - 280 bar - 4SP
20EFG4K
1.1/4" Hydraulikslange SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C
SPT6K20
1.1/4" Hydraulikslange EFG3K - 210 bar - 4SP