GS1616PH9120
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
GS1616PH9120
1" Indstik - 1" SAE6000 flange - 90° 120mm drop
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
134 mm
B
77,6 mm
Byggehøjde
120 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter flange
47.6 mm
E
120 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
47,6 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
16GS-16FLH90-120
Mærke navn
Gates
O-ring
32,93X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Til løs kappe
Slangestørrelse
1 "
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
130 - 143 Nm