XVEE25SR
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
XVEE25SR
Adapter 45° 25S, Utv-G 1'', Ställbar
Tilbehør (2)
Alternativer (1)
Skärring 25S
Partnumber:
DPR25S
M25S nut ø25 M36x2
Partnumber:
M25S
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø25S x 1" BSP
FXVEE25SR1OK
Specifications
Dimensions and shipping
D1
25 mm
D3
20 mm
D4
40,8 mm
Diameter rör
25 mm
Dimension D4
40.8 mm
Gänga utv.
G 1 BSP
Gänga utv. metrisk
M36x2
L
42 mm
L1
54 mm
L2
30 mm
L3
45 mm
L4
14 mm
Modell kod
XBFE25RSOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
36 mm
S2
41 mm
S3
46 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Typ
Smidda
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
20 mm
Åtdragning moment
370 Nm
Package size
10 st
Barcode
306995
Gross weight
0,45 Kg
Net weight
0,45 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Artikel datablad
Others has been looking for
Stud fitting female - ø25S x 1" BSP female
XGAI25SR
20 st
Min. order quantity is:
1 st
Stud fitting female - ø28L x 1" BSP female
XGAI28LR
Banjo - ø25S x 1" BSP with DK metal seal
XWH25SRED
Stud elbow adjustable 45° - ø28L x 1" BSP
XVEE28LR
Banjo - ø28L x 1" BSP with WD seal NBR
XWH28LRED
5 st
Stud branch tee stilbar - ø28L x 1" BSP
XTEE28LR
Stud elbow adjustable 90° - ø28L x 1" BSP
XWEE28LR
Stud elbow adjustable 90° - ø25S x 1" BSP