XGE30SR1
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
XGE30SR1
Adapter 30S Utv-G1''
Accessories (3)
Dobbelt skærering - ø30S
Artikelnummer:
FIDS30S
Skärring dubbel mjuktätad, WDDS, 30S
Artikelnummer:
FIWDDS30S
Mutter 30S (M42x2)
M30S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
30 mm
Diameter rör
30 mm
Dimension i
18 mm
L
55 mm
L1
68 mm
L2
23,5 mm
Modell kod
FI-GE-30SR1-W3
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
46 mm
S2
50 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
200 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
20 mm
i
18 mm
Åtdragning moment
700 Nm