XGAI20SR
Förpackningsstorlek:
25 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
11 varianter
Utvald variant:
XGAI20SR
Adapter 20S, G3/4''
Accessories (1)
Mutter 20S (M30x2)
Partnumber:
M20S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
20 mm
L
45 mm
L1
56 mm
L2
34,5 mm
L3
22 mm
Material
Stål
Model code
FI-GA-20SR-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
36 mm
S2
36 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 3/4 BSP
Thread inner
G 3/4 BSP
d1
20 mm
d2
16 mm
Package size
25 st
Barcode
294272
Gross weight
0,19 Kg
Net weight
0,19 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Artikel datablad
3D-file
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Frequently bought together with
Presskoppling Rak Utv-G 3/4'' Ø3/4''
Partnumber:
Package size:
100 st
Min. order quantity is:
1 st
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Utv-G 3/4''
Min. order quantity is:
Adapter Rak, Utv-G 3/4'', Utv-G 3/4''
Adapter Rak, Utv-G 3/4'', Utv-G 1''
16 st
50 st
Adapter Rak, Utv-G 3/8'', Utv-G 3/4''
Presskoppling Rak Utv-G 3/4'' Ø1''
75 st
Adapter Rak, Utv-G 1/4'', Utv-G 3/4''
4 st
Adapter Rak, Utv-G 5/8'', Utv-G 3/4''
4 st
50 st
Presskoppling Rak Utv-G 3/4'' Ø3/4'', Heavy Duty
4010-12-12-HD
Snabbkoppling Hane Nito 3/4'', Ø 19mm
Snabbkoppling Hona Nito 3/4'', Inv-G 3/4''
Koppling Övergång Nito, Utv-G 3/4'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling RF hona UNF 3/4"
Snabbkoppling RF hona UNF 3/4"
RF08TD12FN
Snabbkoppling Hane Nito 3/4'', Inv-G 3/4''
Snabbkoppling Hona Nito, inv-G3/4 med backventil
Snabbkoppling Hona Nito 3/4'', Ø 19mm
Snabbkoppling RF Hane UNF 3/4"
Snabbkoppling RF Hane UNF 3/4"
RF08TD12MN
Snabbkoppling Hane Nito 3/4'', Utv-G 3/4''
Snabbkoppling Hona ST Inv-G3/4'' MSG NBR
6S31BS
Snabbkoppling Hona Nito, Saftey Ø 3/4''
Snabbkoppling Hane Nito 3/4'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hane Nito 3/4'', Utv-G 1/2''
Snabbkoppling Hane Nito 3/4'', Ø 12mm