RI-12-14ED
Förpackningsstorlek:
25 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
46 varianter
Utvald variant:
RI-12-14ED
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 1/4''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Dimension i
14 mm
Hexagon
27 mm
L1
24 mm
L2
12 mm
Length
24 mm
Material
Stål
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T1
G 1/2 BSP
Thread T2
G 1/4 BSP
Thread inner
G 1/4 BSP
Thread outer
G 1/2 BSP
Total length
24 mm
Type
Kort
i
14 mm