EGE10SRED
Pakke str.:
50 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
EGE10SRED
Adapter Rak 10S G3/8'' ED, O-ringstätad
Reservdelar (1)
Tätning G3/8'' Nitril, Passar G3/8''
Artikelnummer:
ED38
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
10 mm
Dimension i
12 mm
Gänga utv.
G 3/8 BSP
L1
32 mm
Modell kod
FI-EGED-10SR-WD-BV-W3-DKO
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
22 mm
S2
22 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
T
G 3/8 BSP
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
800 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
10 mm
d2
6 mm
i
12 mm
Åtdragning moment
80 Nm