DD1-80100
Package size:
25 st
Min. order quantity is:
25 st
SEE OTHER VARIANTS
26 variants
Chosen variant:
DD1-80100
Slangklammer 80-100/12 W1
Accessories (1)
Slangmejsel 7mm för slangklammer böjbar.
Partnumber:
SLANGMEJSEL
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter min.
80 mm
Diameter max.
100 mm
Materialkvalitet band
1,0935
Materialkvalitet bult
1,0214
Materialkvalitet hus
Märke namn
Mikalor
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
144 hours salt spray test ASTM B-117
Sexkant
7 mm
Standard DIN
DIN 3017
Tillverkningsmaterial
Stål
Ytskiktbehandling
El-förzinkad / vitkromaterad
Åtdragning moment
7 Nm