24GSM24FLH90-150
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
24GSM24FLH90-150
Presskoppling GSM 90B, Ø 1 1/2'', SAE 1 1/2'', Kod 62, 150mm
Specifications
Dimensions and shipping
A
214 mm
Angle
90 °
B
119 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1.1/2"
Diameter flange
63.5 mm
E
94 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
K
63,5 mm
Material
Stål
Model code
24GSM-24FLH90-150
O-ring
47,22X3,53 mm
Pressure max.
420 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
158 - 181 Nm
Package size
Barcode
439560
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
TUR
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Används i samband med halvflänsar
Andre kigger på
1.1/2" Coupling - (38S) M52x2 female
Varenummer:
24GSM38FDHORX
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1.1/2" Coupling - 1.1/2" SAE3000 flange - 90°
Varenummer:
24GSM24FL90S
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1.1/2" Insert - 2" SAE6000 flange - 45°