24GSM24FLHCFM45-44
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
24GSM24FLHCFM45-44
1.1/2" Coupling - 1.1/2" SAE6000 full flange - 45° - 24GSM24
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
232 mm
B
137 mm
D
1.1/2"
Diameter flange
63.5 mm
E
44 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
63,5 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
24GSM24FLHCFM45M
Mærke navn
Gates
O-ring
47,22X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Shore
90
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
158 - 181 Nm
Tryk maks.
420 bar
Vinkel
45 °
Pakke str.
Stregkode
297552
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
USA
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Connector description: SAE flanged hose connector with flange bracket included.
Product datasheet
Andre kigger på
Presskoppling GSM 90B, Ø 1 1/2'', SAE 1 1/2'', Kod 62
Varenummer:
24GSM24FLH90-094
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
Presskoppling GSM Rak, Ø 1 1/2'', SAE 1 1/2'', Kod 62
Varenummer:
24GSM24FLH
Min. bestillingsenhed er:
Presskoppling GSM Rak, Ø 1 1/2'', SAE 1 1/2'', Caterpillar
24GSM24FLC
PRESSNIPPEL 45B SAE 6000 PSI
PRESSNIPPEL 45B SAE 6000 PSI
24GSM32FLH45M
1.1/2" Koppling 1.1/4" SAE6000 flange - 45°
24GSM20FLH45
Presskoppling GSM Rak, Ø1.1/2'', Inv-M52-DKO-38S
24GSM38FDHORX
Presskoppling GSM 30B, Ø 1 1/2'', SAE 1 1/2'', Kod 62
24GSM24FLH30M
Presskoppling GSM 90°, Ø 1.1/2'', Inv-ORFS 2''-12
24GSM24FFORX90M
24GSM24FFORX45M
Presskoppling GSM Rak, Ø 1.1/2'', Inv-ORFS 2''-12
24GSM24FFORX
Presskoppling GSM 45°, Ø1.1/2'', Inv-M52-DKO-38S
24GSM38FDHORX45
Presskoppling GSM Rak, Ø 1 1/2'', Utv-UN 1 7/8-12
24GSM24MJ
JIC male, 37° cone face (MJ - MJ)
24GSM24MJ
24GSM38FDHORX90
Presskoppling GSM 60B, Ø 1 1/2'', SAE 1 1/2'', Kod 62
24GSM24FLH60M
SAE flange - 3000 PSI
SAE flange - 3000 PSI
24GSM24FL
PRESSNIPPEL RAK SAE 6000 PSI
PRESSNIPPEL RAK SAE 6000 PSI
24GSM32FLH
Fläns koppling SAE 6000 PSI - 0° - (FLH - PH)
24GSM24FLHCFM
Presskoppling GSM Rak Helfläns, Ø1 1/2'', SAE1 1/2'', Kod 62
24GSM24FLHCFM
PRESSNIPPEL RAK SAE 6000 PSI
PRESSNIPPEL RAK SAE 6000 PSI
32GSM24FLH
Fläns koppling SAE Caterpillar® - 0° - (FLC - FLC)
24GSM24FLC
PRESSNIPPEL RAK CAT-FLC
PRESSNIPPEL RAK CAT-FLC
24GSM32FLC
Presskoppling GSM 45B, Ø 1 1/2'', SAE 1 1/2'', Kod 62
24GSM24FLH45M
Fläns koppling SAE 6000 PSI - 45° - (FLH45 - PH45)