1.1/4" Indstik (Gates 4SP/4SH) - 1.1/4" SAE6000 flange - 90° 120mm drop - 20GS-20FLH90-120
Varenummer:
20GS20FLH90-120
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SKYDDSHUV SAE6000-11/4
Varenummer: SAE6-11/4
A
165 mm
B
93,9 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter fläns
54 mm
E
120 mm
Fläns
1.1/4 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
54 mm
Modell kod
20GS-20FLH90-120
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Pakke str.
Stregkode
200590
Brutto vægt
1,29 Kg
Netto vægt
1,29 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode