RSGU1-16-15
Filtration
Brands
Mikalor (2)
Sealing material
EPDM (3)
Material quality
1.4031 / AISI420 (1)
1.4404 / AISI316L (1)
Diameter inner mm
Apply filter
Width mm
Apply filter
Standard DIN
DIN 3016 Form D (2)
Material
Stainless steel (2)
Steel (1)
Surface treatment
Zinc coating (CR III) (1)
Diameter Bolt hole mm
Related content
You searched for: RSGU1-16-15
List view
Grid view
Exact match
Rubber lined p-clip 16.0 mm Band width: 15mm for M6 screw W1
144 variants
Partnumber:
RSGU1-16-15
Package size:
100 st
GUMMIKLAMMER 1-16-15 W5
GUMMIKLAMMER 1-16-15 W5
37 variants
Partnumber:
RSGU1-16-15-W5
Package size:
50 st
Gummiklammer, 16mm, B=15, För M6, W4