XRHZ20SRED
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
XRHZ20SRED
Check valve (->) - ø20S x 3/4" BSP - 1 bar - WD seal
Tilbehør (5)
D20S cutting ring ø20
Partnumber:
DPR20S
Dobbelt skærering - ø20S
Partnumber:
FIDS20S
Omløber - ø20S - M30x2
FIM20S
Double cutting ring WDDS - ø20S - packing
FIWDDS20S
Omløber - ø20S - M30x2
M20S
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
20 mm
Material
Steel
Model code
FI-RVZ-20SR-WD-B-W3-1
Pressure max.
400 bar
Pressure opening
1 bar
Safety factor
2.5
Series
S
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 3/4 BSP
Package size
10 st
Barcode
414639
Gross weight
0,106 Kg
Net weight
0,106 Kg
Country of origin
deu
Product information
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Double cross-line relief valve 3/4" VAIL 20-34/TS.S
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
Check valve-AISI316-Tognella 3/4
FT2260/6-34
Min. order quantity is:
TILBAKESL.VENTIL LAVTR. 3/4" EUROPA
H151-3/4
Check valve (<-) - ø22L x 3/4" BSP - 1 bar - WD seal
XRHV22LRED
3/4" Check valve 5.0 bar
3/4" Check valve 5.0 bar
VU-34-5BAR
3/4" Check valve 3.0 bar
3/4" Check valve 3.0 bar
VU-34-3BAR
XRHV20SRED
Check valves brass
Check valves brass
H151-3/8
Checkvalve OM 3/4" 2bar max 350bar
VU-34-2BAR
XRHZ22LRED
Check valves inline - Stainless
FT2260/6-18
3/4" Check valve 8.0 bar
3/4" Check valve 8.0 bar
VU-34-8BAR
Backventil OM 3/4 1 bar
Backventil OM 3/4 1 bar
VU-34-1BAR
Backventil Hane-Hane G3/4 1Bar, 90l/min, WP350Bar
VUMM-34
3/4" Check valve 0.5 bar
3/4" Check valve 0.5 bar
VU-34
Shuttle valves OM VU2P
Shuttle valves OM VU2P
VU2P-14
3/4" Shuttle valve
3/4" Shuttle valve
VU2P-34
3/4" Pilot operated check valve
VBPSL-34
Check valves pilot operated OM
Check valves pilot operated OM
VBPSL-12
3/4" Hose burst cartridge valve
VUBA-34
Hose rupture valve insert
Hose rupture valve insert
VUBA-12
3/4" Valve house female x male L= 75
MFF-34
Kaksoispaineenraj.venttiili R3/4"
VAU3/4
Pressure relief valves OM VAU
Pressure relief valves OM VAU
VAU1/2/250
Pressure relief valves Walvoil VMP
VMP20/3(XG-120) 3/4 BSP Walvoil, 60-250 bar
Check valve (<-) - ø8L x 1/4" BSP - 1 bar - WD seal
XRHV08LRED
Backventil, Inv-G 1 1/4''
Backventil, Inv-G 1 1/4''
Check valve 1/2 male thread crack press 0,35 bar, WP350ba