XGE08SM12ED
Package size:
100 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
25 variants
Chosen variant:
XGE08SM12ED
Adapter 08S, M12x1.5 ED
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Diameter pipe
8 mm
Dimension i
12 mm
L
34 mm
L1
41 mm
L2
14,5 mm
Material
Steel
Pressure max.
400 bar
S1
19 mm
S2
19 mm
Series
S
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
M12x1,5
Thread outer metric
M12x1,5
Torque tightening
35 Nm
d1
8 mm
d2
4 mm
i
12 mm