1/2" pressure gauge,stainless - REPLACED BY SPG100M1-2.5SB
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Varenummer:
SPG100M1-2.5SB
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Diameter
100 mm
Glastyp
Acrylic glass
Gänga
G 1/2 BSP
Materialkvalitet
1.4301 / AISI304
Märke namn
Stauff
Portplacering
Side
Tillverkningsmaterial
Stainless steel
Tryckinställning max.
2.5 bar
Tryckinställning min.
-1 bar
Tryckmätning noggrannhet
±1,0% FS
Package size
Barcode
367858
Gross weight
0,84 Kg
Net weight
0,84 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code