1/2" pressure gauge,stainless - REPLACED BY SPG100M1-2.5SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Varenummer:
SPG100M1-2.5SB
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Diameter
100 mm
Gevind
G 1/2 BSP
Glastype
Acrylic glass
Materiale
Stainless steel
Materialekvalitet
1.4301 / AISI304
Mærke navn
Stauff
Portplacering
Side
Trykindstilling maks.
2.5 bar
Trykindstilling min.
-1 bar
Trykmåling nøjagtighed
±1,0% FS
Förpackningsstorlek
Streckkod
367858
Bruttovikt
0,84 Kg
Nettovikt
0,84 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Glycerine dampened.