SP2172172PPHGDAS
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
SP2172172PPHGDAS
Rörklamma Slät Komplett Ø17mm, Dubbla serien, Polypropylen
Specifications
Dimensions and shipping
A
5 mm
B
18,25 mm
Brand Name
Stauff
C
38,5 mm
Color
Black
D
43,5 mm
DIN size
2
Diameter pipe
17,2 mm
Dimension F
53 mm
E
55 mm
G
52 mm
Group Stauff
2D
H
29 mm
Material
Polypropylene, Steel
Number of bolts
1
Standard DIN
DIN 3015 part 3
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
12 Nm
Type
Smooth
Package size
Barcode
314906
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
Product information
Measure sketch
Others has been looking for
Täckplatta 12.7-26.9mm, Tunga Dubbla Serien
Partnumber:
DPAD4S
KLAMMER DOBLE 6MM
KLAMMER DOBLE 6MM