RH16-1-S1624
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
44 variants
Chosen variant:
RH16-1-S1624
Skruvsnabbkoppling hona RH16 Utv-16S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Stauff
Diameter pipe
16 mm
Flow rate nominal LMin
148 lpm
Material
Steel
Model code
QRC-RH16-1-S1624
Pressure max.
420 bar
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread outer metric
M24x1,5
Pakke str.
Stregkode
357193
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
deu
Produkt information
Voswinkel quick coupling (screw type)
_x000D_
Pressure range: Up to 420 bar.