OFGEM-08-18-L10
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
47 varianter
Valgt variant:
OFGEM-08-18-L10
Adaptor 13/16 ORFS x 18mm
Specifications
Dimensions and shipping
A
38 mm
Angle
0 °
B
13 mm
Brand Name
FOR
CH
24 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
12,5 mm
Material
Steel
Model code
A502036/1218
Pressure max.
350 bar
Sealing material
NBR
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread outer
13/16-16 ORFS
Thread outer metric
M18x1,5
Package size
Barcode
194462
Gross weight
0,07 Kg
Net weight
0,07 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Adaptor 13/16 ORFS x 18mm