ND65MC35
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
59 variants
Chosen variant:
ND65MC35
Coupling part ø25.4mm
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Diameter outer
65 mm
Motor power
6 kW
Shaft diameter
25,4 mm
Shaft keyway
6,35 mm
Shaft type
Cylindrical
Package size
Barcode
191786
Gross weight
0,30 Kg
Net weight
0,30 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
AXELKOPPLING OMT MOTOR
Technical data
Others has been looking for
Rubber lamella for coupling
Rubber lamella for coupling
Partnumber:
EGE0
Koblingsdel, 19mm.
Koblingsdel, 19mm.