JGE-16-20ED-SY
Chosen variant:
JGE-16-20ED-SY
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED, Syrafast
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Volz
D1
21,5 mm
Diameter pipe
22 - 25 mm
I2
20 mm
L1
62 mm
Material
Acid-resistant steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
AGJ 1.5/16 - AGR 1.1/4 WD
Pressure max.
280 bar
S1
50 mm
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1.1/4 BSP
Thread T1
1.5/16-12 UNF
Thread T2
G 1.1/4 BSP
Thread outer
1.5/16-12 JIC
Thread outer
d2
30 mm
Pakke str.
Stregkode
206199
Brutto vægt
1,158 Kg
Netto vægt
1,158 Kg
Oprindelsesland
swe
Produkt information
Målskitse
Adapter rak utv-JIC utv-G-ED
Data sheet
Links
Technical documentation link 1
Technical documentation link 1
Andre kigger på
Adapter JIC male x BSP male ED seal stainless
Varenummer:
JGE-08-08ED-SY
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
ADAPTER RAK UTV-JIC UTV-NPT
ADAPTER RAK UTV-JIC UTV-NPT
Varenummer:
JGEN-06-04-SY
Min. bestillingsenhed er:
JGE-04-04ED-SY
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED
Bulkhead weld adaptor 1-1/16-12 syrafast
JESV-12-SY
Bulkhead weld adaptor 1-5/16-12
JESV-16-SY
Bulkhead weld adaptor JIC 7/8-14
JESV-10-SY
Adapter rak inv-JIC inv-JIC
Adapter rak inv-JIC inv-JIC
JGZ-16-SY
Adaptor 7/16JIC female AISI316
Adaptor 7/16JIC female AISI316
JGZ-04-SY
Adapter JIC union nut x JIC union nut stainless steel
JGZ-16-SY
Adaptor 9/16JIC female AISI316
Adaptor 9/16JIC female AISI316
JGZ-06-SY
Adaptor 3/4 JIC female AISI316
Adaptor 3/4 JIC female AISI316
JGZ-08-SY
Adaptor 06mm AISI316
Adaptor 06mm AISI316
JG-04-SY
Adaptor 10mm AISI316
Adaptor 10mm AISI316
JG-06-SY
Adaptor 12mm AISI316
Adaptor 12mm AISI316