GPFO10-19
Pakke str.:
50 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
SE ANDRE VARIANTER
7 varianter
Valgt variant:
GPFO10-19
General purpose Fuel Oil hose 19x24 10 BAR
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Area of use
Bend radius
120 mm
Brand Name
Danfoss
Cover
NBR/PVC
Diameter inner
19 mm
Diameter outer
27 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Length
50 m
Pressure burst min.
30 bar
Pressure max.
10 bar
Reinforcement
Synthetic fiber
Standard ISO
ISO 1307
Temperature max.
+95 °C
Temperature min.
-35 °C
Tube
NBR (Nitrile)
Pakke str.
Stregkode
486278
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
tur
Intrastat varekode
Produkt information
Bränsle/Oljeslang 19x24 10 BAR
Product datasheet
Andra tittar på
Fuelhose 10x19 ISO 7840-A1 E10/B10
Artikelnummer:
ISO7840-A1-10
Förpackningsstorlek:
100 m
Sug och Returslang 1'' R4 25/35
Artikelnummer:
602-16
Förpackningsstorlek:
40 m
Bränsleslangställ 2001-B 6 Rullarx 7,5m
1 st
Universalslang 2TE-1/2, WP 58bar