GMV40269PPDALAS
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
25 variants
Chosen variant:
GMV40269PPDALAS
Rörklamma Komplett Ø26.9mm DIN3015 Tunga Serien Polypropylen
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Color
Black
Diameter pipe
26,9 mm
Material
Polypropylene, Steel
Number of bolts
DIN 3015 part 2
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
8 Nm
Type
Profiled
Package size
Barcode
315942
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
Product information
Others has been looking for
Heavy clamp ø70 - Green PP - DIN 4 Heavy
Partnumber:
TSLK6070PP
1 par
Steel bolt DIN931 - 8.8 FZB
Steel bolt DIN931 - 8.8 FZB
Partnumber:
AS5S
50 st
Rörklamma Komplett Gummi Insats Ø40mm DIN3015 Tunga Serien
RI6040PPR
Insexskruv M6x90, Lätta Serien, Rostfri
IS7-RO
Rörklamma Komplett Ø18mm, DIN3015 Tunga Serien, Polypropylen