FPC25R04
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Area of use
Compressed air
Brand Name
Tierre
Color
Black
Diameter pipe 1
25 mm
Material
Nylon, glass fiber reinforced
Model code
FPC25R04
Pressure max.
16 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
Silicone Free
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
R 1/2 BSPT
Thread ISO standard
ISO 7
Vacuum max.
Streckkod
370295
Produktinformation
Instickskoppling Rak 25mm utv R1/2
Product catalog
Assembly instruction
Andra tittar på
Polyamidrör PA12, 4/2, ISO1874/DIN73378, Svart 100m
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
100 m
Polyamidrör PA12 Hård, 6/3, DIN73378, Natur 100m
Artikelnummer:
100 m
10mm nylonrör blå 25 m
10mm nylonrör blå 25 m